Mesafeli Satış Sözleşmesi

İşbu Sözleşme aşağıdaki taraflar arasında aşağıda belirtilen hüküm ve şartlar çerçevesinde imzalanmıştır.

‘ALICI’ ; (sözleşmede bundan sonra “ALICI” olarak anılacaktır)

‘SATICI’ ; Deneysel dayanıklı tüketim malları ticaret limited şirketi (sözleşmede bundan sonra “SATICI” olarak anılacaktır)

İş bu sözleşmeyi kabul etmekle ALICI, sözleşme konusu siparişi onayladığı takdirde sipariş konusu bedeli ve varsa kargo ücreti, vergi gibi belirtilen ek ücretleri ödeme yükümlülüğü altına gireceğini ve bu konuda bilgilendirildiğini peşinen kabul eder.

ALICI, satın aldığı ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (Resmî Gazete 27.11.2014/29188) hükümleri ve yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri ALICI tarafından ödenir. SATICI belirli bir alışveriş tutarına ulaşılan durumlarda kargo ücretini kendi üstlenebilir.

Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, ALICI sözleşmeyi sona erdirebilir.

Satışın gerçekleşmesinin imkânsız olduğu hallerde, SATICI durumun tespitini takiben 5 işgünü içinde ALICIYI bilgilendirmek, 14 işgünü içinde de toplam bedeli ALICI’ya iade etmek zorundadır.

SATICI’nın ürünü teslim etme yükümlülüğü, ALICI’nın ürün bedelini ödememesi ya da banka aracılığıyla ödemeyi iptal etmesi durumunda ortadan kalkar.

SATICI mücbir sebeplerle ürünü süresinde teslim edemediği durumlarda ALICI’yı bilgilendirir. ALICI, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Sipariş iptal edilirse; kredi kartı aracılığıyla yapılan ödeme 14 işgünü içinde bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına aktarımı SATICI’nın sorumluluğunda değildir.

ALICI’nın, ürünü teslim almadan önce hasarlı olup olmadığını kontrol sorumluluğu vardır. Teslim alınan mal hasarsız ve sağlam kabul edilir. Cayma hakkının kullanıldığı durumlarda ürün hasarsız olarak faturasıyla birlikte iade edilmelidir. Teslim alınmış ürünün hasarlı ve kullanılmış iadesi kabul edilmez.

SATICI İLETİŞİM BİLGİLERİ

ŞİRKET

ADI/UNVANI: Deneysel Dayanıklı Tüketim Malları Tic.Ltid.Şti.

ADRES: Barbaros Bulvarı No:58A Balmumcu Beşiktaş İstanbul

EPOSTA: [email protected]

TEL: 0212 275 6911

İADE KOŞULLARI

Alıcı , sözleşme konusu olan ürünün kendisine veya siparişte gösterdiği adrese (kurum ,site güvenliği ,Komşu ) tesliminden itibaren 7 gün içerisinde ürünün iade edebilir .

İade hakkı yalnızca Satıcıya bilgi verildiği takdirde kullanılabilir.

Telefon , E-mail veya satış platformu üzerinden Satıcıya bilgi verilmeli ve ürünün yeniden satılabilir özelliğinin kaybedilmemiş olması gerekmektedir.

Termos ve Matara ürünlerinin iadesi hijyenik koşullar neden ile mümkün değildir.

Ürünün kendisinde ve kutusunda hasar olmaması durumunda ürün bedeli en geç 14 iş gününde Alıcıya aktarılır.

 

Deneysel Dayanıklı Tüketim Malları Ticaret Limited Şirketi

Sultan selim mah.Sultan selim cad. No:158a  
Kağıthane - İstanbul - Türkiye   PO:34415
Tel : 02122756911
Vergi Dairesi : Maslak
Vergi Numaraı : 2900674223

[email protected]

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı